מה זה אומר לעבוד ב- UX UI?

אחד התחומים החשובים ביותר בעולם הייצור, בין אם מדובר על ייצור מוצרים פיזיים ובין אם הכוונה לייצור תוכנות, אפליקציות, אתרי מחשב ועוד, הוא כל מה שקשור לחוויית המשתמש של הלקוח. זה חלק חשוב ומשמעותי, מאחר ובסופו של דבר זה מה שאנחנו רוצים לספק ללקוח, חוויה אשר תגרום לו הנאה, תאפשר לו לנצל את המוצר בצורה יעילה והוא ירצה להמשיך ולהשתמש בו.

לשם כך בדיוק קיים תפקיד של UI/UX, למדו מה זה UX. מדובר על תפקיד שמטרתו לעצב חווית משתמש במוצר עליו הוא אמון. למשל, אם מדובר על ייצור אפליקציה לקהל הרחב, אזי שמטרתו של מעצב UI/UX, הוא לבחון כיצד המשתמשים יכולים ליהנות מהמוצר ולהפיק ממנו תועלת, לא רק מבחינה אינפורמטיבית אלא גם מבחינות אחרות. 

חשוב לציין כל הרעיון של עיצוב חווית משתמש הפך להיות מאוד פופולארי בשלושים השנה האחרונות. הן בגלל שימוש באמצעים טכנולוגיים שונים שמיועדים לכך, והן בזכות העובדה שעם הזמן נוצרה הבנה שלא מספיק לייצר מוצר שמספק פונקציות מסוימות אלא גם צריך לספק ללקוחות אפשרות ליהנות מחוויה ייחודית בעת השימוש במוצר. 

מה זה אומר חווית משתמש?

אם נמשיך בדוגמא של ייצור אפליקציה, אזי שמעצב חווית משתמש צריך לבחון ולאפיין את הצרכים של המשתמשים ולראות כיצד הם יכולים לממש אותם בצורה הטובה ביותר. למשל, איפה נכון להתקין כפתורים מסוימים, באיזה פונט ובאיזה צבע, איך מאפשרים מעבר מעמוד לעמוד בצורה נכונה, איך יוצרים מצב שהמידע שהלקוח מקבל יהיה זמין כל הזמן ולא רק בעת חיבור לאינטרנט, כיצד מאפשרים ללקוח לקבל עוד מידע רלוונטי אם הוא נכנס לעמוד מסוים ועוד. 

מעבר לכך, חווית משתמש נועדה לאפשר מצב שהאפליקציה תעבוד במהירות, בצורה נוחה וכן בצורה בטוחה ללא חשש שידלוף ממנה מידע אישי של המשתמש.

חולמים לעבוד בתחום? מצאו את המשרה הבאה שלכם באתר טקמונסטר

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
אוהד סגל

אוהד סגל

אוהד איש מחשבים ואוהב את עולם הטיכנולגיה, כנסו על העולם שלו ותהנו...

אולי גם יענין אותך...

כתוב/כתבי תגובה