תביעת לשון הרע – המדריך המלא

המושג "לשון הרע" שגור יותר בפיהם של אנשים בעיקר משום שעבירת לשון הרע קורית יותר ויותר בעיקר בימים של רשתות חברתיות וקדמה.  

חוק לשון הרע נוגע למצברים של הוצאת דיבה או גרימת סבל ונזק כספי נפשי ואפילו פיזי באמצעות פרסומים ברשת האינטרנט ובשאר מדיות ועל ידי מגוון פרסומים. 

בעולם אינטרנטי מתקדם, הוצאת לשון הרע הפך לדבר שכל אחד יכול לעשות בקלות ובמספר שניות וכיום כבר לא צריך איגרת או  כרוז שיכריז בחוצות העיר אודות מעשה שעשה אדם, וכיום לא צריך לתלות שלטים על עצים כדי לפרסם תמונה מביכה של אדם או איש מקצוע. כיום, מספיקה הקלדה מהירה של תוכן או פרסום של סרטון או תמונה כדי לגרום לאדם, לעסק או חברה לנער ולנערה לנזק נפשי וכלכלי גדול, לכן חוק לשון הרע מטרתו להגן על אנשים מפני הוצאת דיבה ולשון הרע וגם להגן על כבודם ולמנוע נזקים כלכליים שעלולים לקרות מפרסומים שונים. 

אז מה עושים כאשר נפגעים לשון הרע?

אוספים ראיות – בתחילה חשוב לאסוף את כל הראיות שעלולות להעיד מעידות על כך שפורסמו פרסומים נגדכם שכוללים לשון הרע, אספו צילומי מסך, הודעות, מסרים ואת כל הפעולות שיעזרו לכם לתעד את הנזק ואת הפרסומים שפורסמו נגדכם. 

פנייה לעורך דין – לאחר איסוף הראיות, יש לפנות אל עורך דין לשון הרע ולבדוק כיצד הוא יכול לעזור לכם להגיש תביעת לשון הרע. באמצעות תביעה זו תוכלו לקבל את מה שמגיע לכם בכל הנוגע לפיצוי במקרה של לשון הרע ולפעול לכך שהדבר לא יקרה עוד בעתיד.

אומדן הנזק – באמצעות עורך הדין יש לאימוד את גודל הנזק בגין כספי הפיזי והנפשי וגם כן למצוא דרך להוכיח כי קיים קשר ישיר בין הנזק שנגרם לכם לבין הפרסומים שהתפרסמו נגדכם. כך תוכלו לקבל את הפיצוי שנגרם לכם בגין לשון הרע. למידע נוסף בנושא תביעת לשון הרע

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בניית אתרי אינטרנט
רוצים לגרום לרעיונות שלכם לצאת החוצה ולהביאם לכמה שיותר אנשים בארץ ובעולם? נראה שתצטרכו לפתוח אתר...
קרא עוד »
פבר 13, 2022
מרעיון למוצר
כדי לבנות מוצר מוצלח, צריך שיהיה לך רעיון. תהליך מרעיון למוצר יכול להגיע מכל מקום ומכל אחד. יכול להיות...
קרא עוד »
אוק 27, 2022
קורסים דיגיטליים: תובנות לגבי היתרונות שלהם
בעידן שבו הטכנולוגיה הפכה לחלק בלתי נפרד מחיינו, הקורסים הדיגיטליים חוללו מהפכה בתחום החינוכי. הם...
קרא עוד »
דצמ 10, 2023