זכויות יוצרים בתמונות באינטרנט

זכויות יוצרים בתמונות באינטרנט

קשה לדמיין היום אתר אינטרנט ללא תמונות. אם יש באתר רק מלל ולא משנה מה הנושא של האתר סביר להניח כי מהר מאוד הגולשים לא ייכנסו לאתר ולא יתעניינו בו. לכן כל בעל אתר חייב אבל חייב לשלב תמונות בו ולא להזניח את הנושא הזה. על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי יש משמעות אדירה לשאלה איזה תמונות אנו שמים באתר ואנו חייבים להקדיש לכך מחשבה עצומה. על רקע זה אנו חייבים לציין כי יש משמעות אדירה לשאלה איזה זכויות יוצרים יש לאתר ואנו צריכים להבטיח כי הזכויות הללו תהיינה מלאות. זכויות יוצרים בתמונות באינטרנט הן נושא בעל חשיבות העולם הדיגיטלי ועליכם לזכור כי ללא זכויות אנשים פשוט לא היו מצלמים תמונות וזאת מכיוון שהדבר לא היה משתלם להם מבחינה כלכלית ולכן הזכויות הן כלי חשוב שנועד לשמור על הפעילות שלנו.

מדוע לא כדאי להפר זכויות יוצרים?

כל דבר בחיים צריך גם מקל וגם גזר. הגזר במקרה של זכויות יוצרים זה העובדה כי אנו יכולים לעשות שימוש בתמונות מאוד איכותיות אשר יעזרו לנו למכור את האתר שלנו. המקל במקרה של זכויות יוצרים זה העובדה שאם נפר אותם אנו נידרש לשלם סכומים גבוהים מאוד לבעלים של התמונות. לכן אם אתם לא רוצים להסתבך בתביעה משפטית ולהיות מחויבים בסופו של דבר בסכומים גבוהים אתם צריכים להבין כי לא כדאי לכם להפר זכויות יוצרים וכי כדאי לכם תמיד להקפיד עליהם. כיום זה קל מאוד לזהות אתרים שמפרים זכויות יוצרים וזה גם קל למצוא את הבעלים של אותם אתרים ולכן לא כדאי לקחת את הסיכון הזה ולהפר זכויות.

איך אדע מה הן זכויות היוצרים של המאגר?

רוב האנשים אשר בונים היום אתר לוקחים את התמונות ממאגרי תמונות. על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי בכדי לברר מה הן הזכויות של התמונות אנו צריכים לבחון את האתר ולראות מה כתוב בו בנוגע לנושא זה וכך נבטיח כי לא נפר את הזכויות ונשמור עליהם כמו שצריך.

לעוד סקירות על כלים דיגיטליים

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
אוהד סגל

אוהד סגל

אוהד איש מחשבים ואוהב את עולם הטיכנולגיה, כנסו על העולם שלו ותהנו...

אולי גם יענין אותך...

כתוב/כתבי תגובה