מהי חומת אש ואיך זה עובד?

חומת אש

חומת אש הוא מושג שוודאי יצא לכם לשמוע לפחות פעם או פעמיים בחייכם. צמד המילים האלו בא ללמד על צורת הגנה אינטרנטית מפני גורמים אינטרנטיים חיצוניים שמנסים לחבל במערכת האינטרנט שלכם. פריצה למערכות אינטרנט נפוצה עד מאוד, לפחות עד לכדי היכרות בסיסית עם חומת האש.

אז מהי בעצם חומת אש ואיך היא עובדת?

חומת אש היא בעצם נתב המאפשר לכם לשלוט במי רשאי להשתמש באינטרנט הפרטי שלכם. בין אם בבית או בעסק,  חומת אש היא כלב השמירה שלכם כנגד הפרעות לא רצויות מרחבי האינטרנט. בעזרת הנתב תוכלו להעניק סיסמאות למורשים ולמנוע שיטוט לאתרי אינטרנט מסוימים.

כך למשל, אם אתם בעלי עסק ולא מעוניינים שהעובדים שלכם יגלשו ברשתות החברתיות כמו פייסבוק או אינסטגרם, תוכלו לחסום את הגישה לאתרים האלו ובכך למנוע מהעובדים שלכם גישה אליהם. בצורה כזו, אתם בעצמכם מחליטים על כל מה שרשאי להיכנס "אליכם הביתה" וכמו כן, גם מה שרשאי לצאת ממנו.

אם נפשט את הדברים עוד קצת, חומת אש תגן על מה שתבקש ממנה ותמנע את מה שתבקש ממנה. יחד עם זאת, חשוב לזכור שמדובר בכלב שמירה, שהוא השורה הראשונה באבטחה. אמנם חומת האש מבצעת עבורנו את הסינון הראשוני של גורמים חיצוניים, אין זה אומר שהיא מבצעת את עבודת האבטחה במאת האחוזים. אל לכם לסמוך אך ורק על חומת האש.

כאשר קיימת חומת אש במחשבים ולמעשה כל מה שמחובר אל הנתב שלכם, אתם יכולים להרגיש בשליטה מספקת, בידיעה שהאינטרנט שלכם מוגן אך חשוב יותר מכל, זה לזכור תמיד להישאר עם האצבע על הדופק ולוודא שהאינטרנט שלכם מוגן יתר על המידה. זה עדיף על פני פרצה בגדר. לא כך?

המידע באדיבות חברת אקסיטו

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בניית אתרי אינטרנט
רוצים לגרום לרעיונות שלכם לצאת החוצה ולהביאם לכמה שיותר אנשים בארץ ובעולם? נראה שתצטרכו לפתוח אתר...
קרא עוד »
פבר 13, 2022
עבודה בהייטק ללא תואר – האם זה אפשרי?
להיות רופא בלי תואר אקדמאי – זה בלתי אפשרי. גם מהנדסים ועורכי דין, חוקרים בכירים ופרופסורים חייבים...
קרא עוד »
מאי 28, 2022
מחפשים חברה לשיווק דיגיטלי – כך תדעו אם מדובר במקצוענים
תעשיית השיווק הדיגיטלי צומחת ללא הרף. זה אומר שיש הרבה חברות שרוצות להיכנס לשוק הזה. מאמר זה מיועד...
קרא עוד »
יונ 23, 2022