ממה אתם צריכים לחשוש כשאתם מורידים תמונות מהאינטרנט

1870823-min

הורדת תמונות מהאינטרנט לא אישור ובאופן לא חוקי מהווה הפרה חמורה של זכויות יוצרים, לבטח כשהשימוש שנעשה בתמונות הוא לצורך מסחרי. בנוסף, יש לקחת בחשבון כי עצם ההורדה של תמונה אשר מוגנת בזכויות יוצרים היא עבירה בפני עצמה ויכול להיות שתצטרכו להתמודד עם כך משפטית בבוא העת.

 

הורדת תמונות באופן חוקי

אם ברצונכם להשתמש בתמונות מסוימות מהאינטרנט לצרכי מסחר, עדיף לעשות זאת באופן חוקי ולרכוש מנוי לאתר אשר מכיל בתוכו מאגר תמונות. כך למעשה תוכלו להוריד תמונות ולעשות בהן שימוש לפי תקנון האתר ולא תהיו חשופים לתביעה בגין הפרה של זכויות יוצרים. שיטה נוספת היא לפנות באופן ישיר לבעל הזכויות על היצירה ולבקש ממנו לחתום על מסמך משפטי המאפשר לכם להשתמש ביצירה שלו כאוות נפשכם.

 

הורדת תמונות באופן בלתי חוקי

ניתן להוריד תמונות מהאינטרנט ללא הפרעה, לרוב ללא סימנים מסחריים עליהם ולרוב גם יש אפשרות שאף אחד לא ישים לב שעשיתם את זה, לבטח אם לא השתמשתם בתמונה לצרכים מסחריים. עם זאת, יש לקחת בחשבון שעדיף להוריד תמונות באופן חוקי, דרך אתרים מסוימים בהם ניתן לרכוש מנוי למאגר התמונות שלהם או לחילופין, לפנות לבעל היצירה ולבקש את אישורו להוריד ולהשתמש בתמונה שלו. אם נהגתם כך, איש לא יוכל להגיש נגדכם תביעה על פגיעה בזכויות יוצרים.

 

להוריד תמונות מהאינטרנט – ממה צריך לחשוש?

כל אדם שמוריד תמונות מהאינטרנט ללא אישור נמצא במצב שבו הוא חשוף לתביעה על פגיעה בזכויות יוצרים. אם אתם מתכוונים לעשות שימוש כלשהו בתמונה שהורדתם מהאינטרנט ללא אישור וכשלא שילמתם כלל עבור הזכויות לשימוש בה, אתם יכולים למצוא את עצמכם נותנים הסברים לשופט בבית המשפט, שלרוב יפסוק לטובת האדם אשר זכויות היוצרים על היצירה שלו נפגעו. עדיף לא לקחת סיכונים ולעשות זאת באופן חוקי בלבד.

 

הכנסו עכשיו לאתר שלנו – מאגרי תמונות ELEMENTS.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
אוהד סגל

אוהד סגל

אוהד איש מחשבים ואוהב את עולם הטיכנולגיה, כנסו על העולם שלו ותהנו...

אולי גם יענין אותך...

כתוב/כתבי תגובה