ממה אתם צריכים לחשוש כשאתם מורידים תמונות מהאינטרנט

הורדת תמונות מהאינטרנט לא אישור ובאופן לא חוקי מהווה הפרה חמורה של זכויות יוצרים, לבטח כשהשימוש שנעשה בתמונות הוא לצורך מסחרי. בנוסף, יש לקחת בחשבון כי עצם ההורדה של תמונה אשר מוגנת בזכויות יוצרים היא עבירה בפני עצמה ויכול להיות שתצטרכו להתמודד עם כך משפטית בבוא העת.

 

הורדת תמונות באופן חוקי

אם ברצונכם להשתמש בתמונות מסוימות מהאינטרנט לצרכי מסחר, עדיף לעשות זאת באופן חוקי ולרכוש מנוי לאתר אשר מכיל בתוכו מאגר תמונות. כך למעשה תוכלו להוריד תמונות ולעשות בהן שימוש לפי תקנון האתר ולא תהיו חשופים לתביעה בגין הפרה של זכויות יוצרים. שיטה נוספת היא לפנות באופן ישיר לבעל הזכויות על היצירה ולבקש ממנו לחתום על מסמך משפטי המאפשר לכם להשתמש ביצירה שלו כאוות נפשכם.

 

הורדת תמונות באופן בלתי חוקי

ניתן להוריד תמונות מהאינטרנט ללא הפרעה, לרוב ללא סימנים מסחריים עליהם ולרוב גם יש אפשרות שאף אחד לא ישים לב שעשיתם את זה, לבטח אם לא השתמשתם בתמונה לצרכים מסחריים. עם זאת, יש לקחת בחשבון שעדיף להוריד תמונות באופן חוקי, דרך אתרים מסוימים בהם ניתן לרכוש מנוי למאגר התמונות שלהם או לחילופין, לפנות לבעל היצירה ולבקש את אישורו להוריד ולהשתמש בתמונה שלו. אם נהגתם כך, איש לא יוכל להגיש נגדכם תביעה על פגיעה בזכויות יוצרים.

 

להוריד תמונות מהאינטרנט – ממה צריך לחשוש?

כל אדם שמוריד תמונות מהאינטרנט ללא אישור נמצא במצב שבו הוא חשוף לתביעה על פגיעה בזכויות יוצרים. אם אתם מתכוונים לעשות שימוש כלשהו בתמונה שהורדתם מהאינטרנט ללא אישור וכשלא שילמתם כלל עבור הזכויות לשימוש בה, אתם יכולים למצוא את עצמכם נותנים הסברים לשופט בבית המשפט, שלרוב יפסוק לטובת האדם אשר זכויות היוצרים על היצירה שלו נפגעו. עדיף לא לקחת סיכונים ולעשות זאת באופן חוקי בלבד.

 

הכנסו עכשיו לאתר שלנו – מאגרי תמונות ELEMENTS.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הדפסת פנקסי צ'קים ללקוחות כל הבנקים
לקוחות כל הבנקים יכולים להזמין פנקסי המחאות בסניף אך רובם מעדיפים להזמין אותם בבית הדפוס לאור איכותם...
קרא עוד »
אוק 18, 2020
בניית חנויות וירטואליות
אין כמו 2022 כדי לבנות חנות אינטרנטית בעצמכם. מהיום, תוכלו לבנות את החנות המתאימה לצרכים שלכם בצורה...
קרא עוד »
פבר 13, 2022
קורס קריפטו
מה מאפשר לכם קורס קריפטו? הוא למעשה נועד כדי לעזור לכם להבין כי אין אף אחד שבאמת יודע ומבין בשוק ההון...
קרא עוד »
מרץ 24, 2022