ממה אתם צריכים לחשוש כשאתם מורידים תמונות מהאינטרנט

הורדת תמונות מהאינטרנט לא אישור ובאופן לא חוקי מהווה הפרה חמורה של זכויות יוצרים, לבטח כשהשימוש שנעשה בתמונות הוא לצורך מסחרי. בנוסף, יש לקחת בחשבון כי עצם ההורדה של תמונה אשר מוגנת בזכויות יוצרים היא עבירה בפני עצמה ויכול להיות שתצטרכו להתמודד עם כך משפטית בבוא העת.

 

הורדת תמונות באופן חוקי

אם ברצונכם להשתמש בתמונות מסוימות מהאינטרנט לצרכי מסחר, עדיף לעשות זאת באופן חוקי ולרכוש מנוי לאתר אשר מכיל בתוכו מאגר תמונות. כך למעשה תוכלו להוריד תמונות ולעשות בהן שימוש לפי תקנון האתר ולא תהיו חשופים לתביעה בגין הפרה של זכויות יוצרים. שיטה נוספת היא לפנות באופן ישיר לבעל הזכויות על היצירה ולבקש ממנו לחתום על מסמך משפטי המאפשר לכם להשתמש ביצירה שלו כאוות נפשכם.

 

הורדת תמונות באופן בלתי חוקי

ניתן להוריד תמונות מהאינטרנט ללא הפרעה, לרוב ללא סימנים מסחריים עליהם ולרוב גם יש אפשרות שאף אחד לא ישים לב שעשיתם את זה, לבטח אם לא השתמשתם בתמונה לצרכים מסחריים. עם זאת, יש לקחת בחשבון שעדיף להוריד תמונות באופן חוקי, דרך אתרים מסוימים בהם ניתן לרכוש מנוי למאגר התמונות שלהם או לחילופין, לפנות לבעל היצירה ולבקש את אישורו להוריד ולהשתמש בתמונה שלו. אם נהגתם כך, איש לא יוכל להגיש נגדכם תביעה על פגיעה בזכויות יוצרים.

 

להוריד תמונות מהאינטרנט – ממה צריך לחשוש?

כל אדם שמוריד תמונות מהאינטרנט ללא אישור נמצא במצב שבו הוא חשוף לתביעה על פגיעה בזכויות יוצרים. אם אתם מתכוונים לעשות שימוש כלשהו בתמונה שהורדתם מהאינטרנט ללא אישור וכשלא שילמתם כלל עבור הזכויות לשימוש בה, אתם יכולים למצוא את עצמכם נותנים הסברים לשופט בבית המשפט, שלרוב יפסוק לטובת האדם אשר זכויות היוצרים על היצירה שלו נפגעו. עדיף לא לקחת סיכונים ולעשות זאת באופן חוקי בלבד.

 

הכנסו עכשיו לאתר שלנו – מאגרי תמונות ELEMENTS.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מערכת בילינג – איך היא עובדת ולמה היא Must לכל בית עסק?
אין שום ספק כי מערכת בילינג נחשבת לפריט חובה עבור כל סוג של בית עסק, מאחר והיום כבר לא ניתן להסתדר...
קרא עוד »
יונ 20, 2021
הרכבת מחשב, עובדות מעניינות
הרכבת מחשב היא תהליך של חיבור מודולים אלקטרוניים בודדים, כגון טרנזיסטורים, נגדים, קבלים ודיודות,...
קרא עוד »
אפר 22, 2023
מוצרים לבית ולגן
כל אחד נהנה להתחדש במוצרים שונים לבית או לגינה. כל מוצר חדש מוסיף רעננות לבית, הוא תורם לתחושת התחדשות...
קרא עוד »
נוב 13, 2019