עיצוב דוחות, טיפים לעיצוב נכון

דוח הוא מסמך שנועד להעביר מידע לקהל מסוים. הוא משמש בדרך כלל על ידי אדם או ארגון אחד כדי להעביר מידע ו/או נתונים. ניתן ליצור דוח באמצעות שיטות שונות, אך יש כמה כללים בסיסיים שיש לפעול לפיהם. דוח הוא מסמך המשמש להצגת מידע בצורה תמציתית וברורה. זה ידוע גם בתור מוצר מידע. תהליך עיצוב הדוח כולל שלבים רבים, כגון סיעור מוחות, הפקת תוכן, יצירת תבנית הדוח והצגה סופית של המסמך.

עיצוב דוחות היא אחת המשימות הנפוצות בעולם הניהול. זה כרוך ביצירת דוח עבור לקוח, או עבור קהל פנימי. זוהי משימה חשובה שדורשת הרבה יצירתיות ומומחיות. עיצוב דוח CSR הוא אחד ההיבטים החשובים ביותר בכל דוח. חיוני לחברות לשמור על הדוחות שלהן מעודכנים ומדויקים. זו הסיבה שכל כך חשוב שיהיה בהישג יד כלי טוב לעיצוב דוחות.

איך עושים את זה נכון?

עיצוב דוח הוא סדרה של תוכן שנועדה להיקרא על ידי קהל נתון. הוא מתאר את המידע שהקורא צריך וכיצד הוא יכול להשתמש בו כדי להשיג את מטרותיו. עיצוב הדוח מועבר בדרך כלל באמצעות עזרים חזותיים. דוגמה טובה לכך תהיה אינפוגרפיקה, שהיא כלי עזר ויזואלי המשמש בשיווק ומכירות.

עיצוב הדוח הוא חלק מאוד מכריע בכל מסמך עסקי. יש לכתוב אותו בצורה כזו שתכסה את כל הדרישות והצרכים של הלקוח. עיצוב הדוח צריך להיות ברור ותמציתי ככל האפשר, תוך שימוש במידע הנדרש בלבד, כך שלא ייקח יותר מדי זמן לקרוא אותו.

עיצוב דוח הוא תהליך הכולל יצירת דוח נרטיבי. הסיפור והעובדות מוצגים ללקוחות באופן שיוכלו להבין ולזכור.

כיום, ישנם סוגים רבים ושונים של עיצוב דוחות (ראו דוגמאות באתר של גלית אזולאי) וחשוב שלכל עיצוב דו"ח יהיה מראה ותחושה משלו. המראה והתחושה צריכים להיות עקביים עם דיווחים אחרים בארגון. זה המקום כלים שונים יכולים לעזור על ידי מתן פתרונות עיצוב דוחות.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קורס קריפטו
מה מאפשר לכם קורס קריפטו? הוא למעשה נועד כדי לעזור לכם להבין כי אין אף אחד שבאמת יודע ומבין בשוק ההון...
קרא עוד »
מרץ 24, 2022
השלמת בגרויות באנגלית – איך לעשות את זה נכון
אם בזמן התיכון לא למדתם מספיק ובשל כך, אתם צריכים להשלים בגרויות שונות בכדי לקבל את תעודת הבגרות שלכם,...
קרא עוד »
מרץ 09, 2021
אוטומציה הייטק – לומדים ועושים שינוי בקריירה
כל מה שאתם צריכים לעשות כדי להשתלב בהייטק ולעשות הסבת מקצוע זה ללמוד אוטומציה הייטק. התחום הזה לא...
קרא עוד »
נוב 27, 2021