עיצוב דוחות, טיפים לעיצוב נכון

דוח הוא מסמך שנועד להעביר מידע לקהל מסוים. הוא משמש בדרך כלל על ידי אדם או ארגון אחד כדי להעביר מידע ו/או נתונים. ניתן ליצור דוח באמצעות שיטות שונות, אך יש כמה כללים בסיסיים שיש לפעול לפיהם. דוח הוא מסמך המשמש להצגת מידע בצורה תמציתית וברורה. זה ידוע גם בתור מוצר מידע. תהליך עיצוב הדוח כולל שלבים רבים, כגון סיעור מוחות, הפקת תוכן, יצירת תבנית הדוח והצגה סופית של המסמך.

עיצוב דוחות היא אחת המשימות הנפוצות בעולם הניהול. זה כרוך ביצירת דוח עבור לקוח, או עבור קהל פנימי. זוהי משימה חשובה שדורשת הרבה יצירתיות ומומחיות. עיצוב דוח CSR הוא אחד ההיבטים החשובים ביותר בכל דוח. חיוני לחברות לשמור על הדוחות שלהן מעודכנים ומדויקים. זו הסיבה שכל כך חשוב שיהיה בהישג יד כלי טוב לעיצוב דוחות.

איך עושים את זה נכון?

עיצוב דוח הוא סדרה של תוכן שנועדה להיקרא על ידי קהל נתון. הוא מתאר את המידע שהקורא צריך וכיצד הוא יכול להשתמש בו כדי להשיג את מטרותיו. עיצוב הדוח מועבר בדרך כלל באמצעות עזרים חזותיים. דוגמה טובה לכך תהיה אינפוגרפיקה, שהיא כלי עזר ויזואלי המשמש בשיווק ומכירות.

עיצוב הדוח הוא חלק מאוד מכריע בכל מסמך עסקי. יש לכתוב אותו בצורה כזו שתכסה את כל הדרישות והצרכים של הלקוח. עיצוב הדוח צריך להיות ברור ותמציתי ככל האפשר, תוך שימוש במידע הנדרש בלבד, כך שלא ייקח יותר מדי זמן לקרוא אותו.

עיצוב דוח הוא תהליך הכולל יצירת דוח נרטיבי. הסיפור והעובדות מוצגים ללקוחות באופן שיוכלו להבין ולזכור.

כיום, ישנם סוגים רבים ושונים של עיצוב דוחות (ראו דוגמאות באתר של גלית אזולאי) וחשוב שלכל עיצוב דו"ח יהיה מראה ותחושה משלו. המראה והתחושה צריכים להיות עקביים עם דיווחים אחרים בארגון. זה המקום כלים שונים יכולים לעזור על ידי מתן פתרונות עיצוב דוחות.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ניהול חברה משכנת – מה זה אומר?
חברה משכנת היא עסק המספק שירותים פיננסיים לרכישת נדל"ן, בדרך כלל בית או דירה. היא אחראית למעשה על...
קרא עוד »
אוג 14, 2022
מהם סרטים פרסונלים ומה מייחד אותם?
סרטים פרסונלים הם מיוחדים בכך שהם מתאימים אם אתה רוצה ליצור מותג אישי. וכדי להצליח אתה צריך להכיר את...
קרא עוד »
ינו 19, 2023
קניית צפיות ביוטיוב – איך זה עובד?
במאמר זה, נדון ביתרונות של רכישת צפיות ביוטיוב, כיצד זה עובד וכמה טיפים כיצד לעשות זאת. נתחיל בהסבר...
קרא עוד »
יול 02, 2022