אבטחת מידע לעסקים קטנים – חייב או לא חייב זאת השאלה

העידן הטכנולוגי בו אנחנו חיים מזמן לנו שורה של אתגרים שאנחנו לא הכרנו בעבר. היום, אולי יותר מתמיד, האתגר של אבטחה עבור עסקים הופך מורכב יותר. שכן היום, לאור העובדה כי המידע של כולנו נמצא ברשת, אנחנו למעשה חשופים הרבה יותר לתקיפות טכנולוגיות ממה שהיה בעבר. 

בעידן הלא רחוק מדי, הפחד היה משוד של בנק על ידי פורצים חמושים. היום אנחנו יודעים שהפחד הוא כבר לא מזה שמשהו ילך ויחפש שטרות בארנקים. היום הפחד הוא מכך שיהיו מי שיכנסו אל מערכות המחשב של חברה כזו או אחרת, יוציאו ממנה נתונים של לקוחות וישתמשו בזה כדי לפרוץ למערכת ולגנוב כסף, או לחילופין יתקינו בה וירוס כופר .

מה הדילמה של עסקים קטנים

מצד אחד אין ספק שכסף הוא משאב יקר עבור כל עסק קטן. לשמור על הכסף, לשמור על המשאבים ולהצליח לתת תמורה ללקוחות אבל בלי לפשוט את הרגל, כל אלו ערכים חשובים מאוד. אלא שבאותה המידה אנחנו צריכים לקחת בחשבון את העובדה כי עלינו לתת את המענה הטוב ביותר ללקוחות שלנו. במידה ומשהו פורץ לנו למערכות ופוגע לנו ביכולת לשמור על הלקוחות שלנו, אנחנו נמצאים בבעיה גדולה וחמורה מאוד. 

ישנם סוגים שונים של עסקים קטנים, זה נכון. אבל גם, באותה מידה, צריך לשאול מה יקרה עבור אותו עסק קטן העובד על פיתוח של מוצר גדול. כזה שמגלה כי היה משהו שפרץ למערכת וגנב את המידע או עשה בו שימוש לרעה. 

בכל אחד מהמקרים שציינו לעיל, אנחנו לא היינו רוצים להיות בעמדה של אלו שפורצים להם. 

ההמלצה הכי טובה היא לא לוותר על כך

אל תוותרו על קבלת סיוע מחברת אבטחה מתקדמת בתחום.

אולי גם יעניין אתכם לקרוא על חומת אש באתר אקסיטו.

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
אוהד סגל

אוהד סגל

אוהד איש מחשבים ואוהב את עולם הטיכנולגיה, כנסו על העולם שלו ותהנו...

אולי גם יענין אותך...

כתוב/כתבי תגובה