מה זה אומר לעבוד ב- UX UI?

אחד התחומים החשובים ביותר בעולם הייצור, בין אם מדובר על ייצור מוצרים פיזיים ובין אם הכוונה לייצור תוכנות, אפליקציות, אתרי מחשב ועוד, הוא כל מה שקשור לחוויית המשתמש של הלקוח. זה חלק חשוב ומשמעותי, מאחר ובסופו של דבר זה מה שאנחנו רוצים לספק ללקוח, חוויה אשר תגרום לו הנאה, תאפשר לו לנצל את המוצר בצורה יעילה והוא ירצה להמשיך ולהשתמש בו.

לשם כך בדיוק קיים תפקיד של UI/UX, למדו מה זה UX. מדובר על תפקיד שמטרתו לעצב חווית משתמש במוצר עליו הוא אמון. למשל, אם מדובר על ייצור אפליקציה לקהל הרחב, אזי שמטרתו של מעצב UI/UX, הוא לבחון כיצד המשתמשים יכולים ליהנות מהמוצר ולהפיק ממנו תועלת, לא רק מבחינה אינפורמטיבית אלא גם מבחינות אחרות. 

חשוב לציין כל הרעיון של עיצוב חווית משתמש הפך להיות מאוד פופולארי בשלושים השנה האחרונות. הן בגלל שימוש באמצעים טכנולוגיים שונים שמיועדים לכך, והן בזכות העובדה שעם הזמן נוצרה הבנה שלא מספיק לייצר מוצר שמספק פונקציות מסוימות אלא גם צריך לספק ללקוחות אפשרות ליהנות מחוויה ייחודית בעת השימוש במוצר. 

מה זה אומר חווית משתמש?

אם נמשיך בדוגמא של ייצור אפליקציה, אזי שמעצב חווית משתמש צריך לבחון ולאפיין את הצרכים של המשתמשים ולראות כיצד הם יכולים לממש אותם בצורה הטובה ביותר. למשל, איפה נכון להתקין כפתורים מסוימים, באיזה פונט ובאיזה צבע, איך מאפשרים מעבר מעמוד לעמוד בצורה נכונה, איך יוצרים מצב שהמידע שהלקוח מקבל יהיה זמין כל הזמן ולא רק בעת חיבור לאינטרנט, כיצד מאפשרים ללקוח לקבל עוד מידע רלוונטי אם הוא נכנס לעמוד מסוים ועוד. 

מעבר לכך, חווית משתמש נועדה לאפשר מצב שהאפליקציה תעבוד במהירות, בצורה נוחה וכן בצורה בטוחה ללא חשש שידלוף ממנה מידע אישי של המשתמש.

חולמים לעבוד בתחום? מצאו את המשרה הבאה שלכם באתר טקמונסטר

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
האם כדאי וממה צריך להזהר כשמשחקים פוקר אונליין
פוקר אונליין הוא אחד ממשחקי הרשת הפופולריים ביותר. זה קיים כבר הרבה זמן ועדיין מתקדם. יש נם שחקנים...
קרא עוד »
ספט 14, 2022
מה זה SSL?
SSL הוא פרוטוקול הצפנה המשמש לאבטחת תקשורת בין שרת ללקוח. הוא נמצא בשימוש נרחב בעולם האינטרנט, במיוחד...
קרא עוד »
אפר 30, 2023
ראש דיו – האם ישנה התאמה אמתית?
אלו מכם שמחפשים אחר ראש דיו עבור המדפסת שלכם יהיו חייבים לוודא כי במידה ומדובר בדיו תואם אז תצטרכו...
קרא עוד »
מרץ 19, 2021