סכנות באינטרנט – 5 סימנים מזהים לפישינג

סכנות באינטרנט

כל מי שחשוף לרשת המקוונת חשוף גם לסכנות שונות. ולא מדובר על דברים זניחים או נזקים פעוטים. חשוב להבין כי הרשת עלולה לגבות מאתנו מחיר כבד, ועוד יותר מכך מבני נוער וילדים. לכן עלינו להכיר את הסכנות ולדעת מה מותר ואסור לעשות. כיצד נישמר וממה יש להימנע בכל מחיר. במאמר הבא ציינו חמישה סימנים לפישינג, כך שכל אחד מאתנו ידע כיצד להגן על עצמו מפני הסכנות באינטרנט ואיך למנוע מעצמו נזקים.

סימנים לזיהוי פישינג

  1. קיבלתם מייל בלתי מזוהה? סיפור מצמרר ומסמר שיער על טראומה משפחתית או סיבוך כלשהו? במקרים רבים מיילים כאלו נועדו לעורר בכם רגשות שונים ולהפעיל אתכם במטרה לעזור. אחרי שתתנו פרטים על עצמכם אתם עלולים לגלות כי הפסדתם הרבה מידי בגין התמימות שלכם. מי שזקוק באמת לעזרה לא יחפש אתכם בשיטה זו. מייל בלתי מזוהה אינו ראוי להתייחסות.
  2. מייל מרובה בשגיאות? טעויות מוזרות שנראות כאילו גוגל טרנסלייט תרגם אותם? מסתבר כי אכן הוא תרגם את ההודעה, כי מי יודע מי כתב אותה ובאיזו שפה. הודעה כזו אמורה לעורר חשד. ומה שנכון לעשות זה להתרחק מההודעה, ואפילו לא לפתוח אותה.
  3. מתרחשים מקרים בהם מבצעים פעולות דיוג חמורות אשר מערימות על הגולשים ומעבירות אותם לדפים שנראים כמו אתרי אינטרנט מוכרים של בנק, חברת אשראי וכדומה, אבל האתר אינו שייך לגופים הללו כלל, אלא מהווים חיקוי דומה מידי. מה שעלול לגרום לגולשים להשאיר פרטים ולבצע פעולות שתגרומנה להם לנזקים משמעותיים. חשוב להיות ערניים מאוד ולזהות כל שינוי ולו הקטן ביותר.
  4. בנקים מזכירים לגולשים כי הם לעולם לא מבקשים בהודעות דואר אלקטרוני פרטים מזהים. כך שאם קבלתם הודעת דואר אלקטרוני שנראה כי היא נשלחה על ידי הבנק, אך היא מבקשת מכם למלא פרטים אישיים כמו מספר חשבון בנק, פרטי כניסה לאתר או פרטי כרטיס אשראי, יש להימנע משיתוף פעולה ומילוי השדות הללו.
  5. דרישת פרטי אמצעי תשלום במערכת בלתי ממוגנת כראוי עלולה להיות פעולת פישינג.

אולי יעניין אתכם גם: בניית אתרים בWIX

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
צילום מוצרים לאינטרנט
חשוב לדעת כיצד ישמש המוצר על מנת לצלם תמונה טובה. ניתן לעשות זאת על ידי התבוננות במוצר ולדמיין איך הוא...
קרא עוד »
ספט 01, 2022
למה כדאי לקנות תוכנת אופיס ולא לפרוץ?
כאשר קונים מחשב במרבית המקרים השימוש במחשב כולל בין היתר שימוש למטרות של לימודים ועבודה, ולכן...
קרא עוד »
ינו 16, 2022
שירות הפצת הודעות קוליות – מי צריך את זה?
את או אתה הקוראים שורות אלה, בוודאי שלחתם לאחרונה כמה וכמה הודעות לחברים, לבני משפחה, לעמיתים בעבודה...
קרא עוד »
מרץ 29, 2022