עבודה בהייטק ללא תואר – האם זה אפשרי?

להיות רופא בלי תואר אקדמאי – זה בלתי אפשרי. גם מהנדסים ועורכי דין, חוקרים בכירים ופרופסורים חייבים להחזיק ברשותם תואר אקדמאי ולפעמים הרבה יותר מאחד. אבל מה לגבי הייטק, האם עבודה בהייטק ללא תואר זה משימה אפשרית או בלתי אפשרית? הכירו את התשובה המפתיעה. 

מתי לא חייבים תואר 

קודם כל, נחדד ונאמר שתואר אקדמאי אף פעם לא מזיק. חברת טכנולוגיה או סטארט אפ לא יסרבו להעסיק אתכם בגלל שהשקעתם מזמנכם וסיימתם תואר. אבל זה לא אומר שתואר הוא חובה בכל התפקידים בתחום. עבודה בהייטק ללא תואר אפשרית, בתפקידים מסוימים שבהם הידע הטכני הוא העיקר, ולא ההיבטים התיאורטיים. מי שעובר (או עוברת) קורס איכותי בתכנות, לדוגמא, יוכל להשתלב בתחום גם ללא תואר. מי שעובר קורס בתחומים כמו ניהול רשתות או מערכת תקשורת, יוכל להשתלב בתפקידי ניהול רשת או טכנאי רשתות, בענף ההייטק. הדוגמאות לכך עוד רבות, אולם בשורה התחתונה, לא חייבים תואר. 

מתי חייבים תואר 

כעת אפשר לעבור לצד השני של המטבע. יש תפקידים מסוימים שבהם יהיה קשה מאוד לעבוד ללא תואר. עבודה בהייטק ללא תואר ללא תתאים בתפקידים בהם מחפשים לדוגמא מהנדסי תוכנה או בעלי ידע במתמטיקה שימושית. לרוב, תפקידים בכירים בחברות הייטק מאוישים על ידי בוגרי תארים טכנולוגיים, אם כי יש יוצאים מהכלל. 

וחשוב להוסיף כי אנשים שמתקבלים לתפקידים זוטרים ללא תואר וצוברים ניסיון, עשויים להתקדם לתפקידים בכירים, גם ללא תואר. עם זאת, יש צורך להשקיע בלימוד, בין אם בצורה עצמאית ובין אם בעזרת קורסים מקצועיים איכותיים. על כל פנים, הניסיון והידע הם אלה שזוכים להכי הרבה הערכה בתחום ולא תואר כזה או אחר. למידע אודות קורס תכנות

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
אוהד סגל

אוהד סגל

אוהד איש מחשבים ואוהב את עולם הטיכנולגיה, כנסו על העולם שלו ותהנו...

אולי גם יענין אותך...

כתוב/כתבי תגובה