אבטחת אתרי וורדפרס, לאתר מוגן מפני פריצות

וורדפרס היא מערכת CMS בשימוש נרחב שניתן להשתמש בו כדי לארח כל סוג של תוכן. עם זאת, ישנן כמה נקודות תורפה בתוכנה שעלולות להוביל לבעיות אבטחה ואף גרוע מכך – השבתה. 

החשיבות של אבטחת אתרי וורדפרס:

אבטחת אתרי וורדפרס היא אחד הגורמים החשובים ביותר באתר. זה עוזר להגן על המשתמשים ועל התוכן, כמו גם למנוע מהם גישה לנתונים לא מורשים.

WPA2 הוא תקן חדש המאפשר הצפנה ואימות חזקים של נתונים בין שני מכשירים המחוברים באמצעות Wi-Fi או רשתות סלולריות. הוא נמצא בשימוש נרחב ברשתות ארגוניות, רשתות ממשלתיות ורשתות ביתיות. פרוטוקול WPA2 פותח על ידי Wi-Fi Alliance (ארגון בתעשייה).

בניית אתר במערכת וורדפרס

וורדפרס היא מערכת CMS פופולרית שקיימת כבר די הרבה זמן. זוהי פלטפורמה פופולרית מאוד לפרסום בלוגים ואתרי אינטרנט, קבלו מידע מקצועי באתר https://bewiser.co.il. אתרי וורדפרס משמשים לעתים קרובות כמאגר של תוכן, בין אם זה פוסטים בבלוג או סרטונים. אבטחת אתרי וורדפרס תלויה באמצעי האבטחה שננקטו על ידי בעל האתר ומנהלו. כדי להגן על האתר מפני התקפות, מנהל מערכת חייב לוודא שהדברים הבאים קיימים: לוורדפרס תורמים המשתמשים דרך אתר WordPress.org. תורמים עשויים לבחור לערוך את הקוד שלהם או להוסיף כמות מסוימת של קוד מותאם אישית שמסיר חלק מהתקורה הניהולית ונותן לכל תורם חופש רב יותר בפיתוח תכונות חדשות. גישה זו מספקת תמריץ לתורמים כמו גם דרך למנהלי מערכת לוודא שהתרומות יישארו בגבולות של וורדפרס, יגדילו את הפופולריות שלה, או אפילו השתלטו על וורדפרס במידת הצורך. מערכת התרומה התבססה במקור על רישיונות קוד פתוח כגון MIT, BSD ו-GPL, אך מאוחר יותר שונתה לרכישת רישיונות נוספים תחת Creative Commons (CC) 2.

לסיכום; וורדפרס היא אחת מפלטפורמות ה-CMS הפופולריות ביותר וקיימת כבר זמן רב. הוא נמצא בשימוש על ידי מיליוני אתרים. אתרי וורדפרס מתעדכנים בדרך כלל בפרקי זמן קבועים והם מאובטחים ביותר. עם זאת, דווחו כמה בעיות אבטחה בתקופה האחרונה, שהובילו להתקפות שונות על אתרי וורדפרס. לכן חשוב לשכור את שירותיה של חברה מקצועית שתשפר את האבטחה על אתר הוורדפרס שלכם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בחירת טכנאי מחשבים: שיקולים מרכזיים
בעידן בו הטכנולוגיה היא חלק מהותי מחיי היומיום שלנו, לא ניתן להפריז בחשיבותו של טכנאי מחשבים מוכשר...
קרא עוד »
דצמ 21, 2023
טיפים לבניית אתר מורכב – איך לעשות את זה נכון
  גולש רגיל, כזה שאין לו קשר לעולם של בניית אתרים, לא תמיד יכול להבחין בין אתר אינטרנט מורכב לאתר...
קרא עוד »
ינו 10, 2020
קורס אקסל למתקדמים
אקסל היא תוכנת גיליונות אלקטרוניים המאפשרת לבצע חישובים, לארגן נתונים לטבלאות ולהציג את הנתונים...
קרא עוד »
אוק 11, 2022