אבטחת אתרי וורדפרס, לאתר מוגן מפני פריצות

וורדפרס היא מערכת CMS בשימוש נרחב שניתן להשתמש בו כדי לארח כל סוג של תוכן. עם זאת, ישנן כמה נקודות תורפה בתוכנה שעלולות להוביל לבעיות אבטחה ואף גרוע מכך – השבתה. 

החשיבות של אבטחת אתרי וורדפרס:

אבטחת אתרי וורדפרס היא אחד הגורמים החשובים ביותר באתר. זה עוזר להגן על המשתמשים ועל התוכן, כמו גם למנוע מהם גישה לנתונים לא מורשים.

WPA2 הוא תקן חדש המאפשר הצפנה ואימות חזקים של נתונים בין שני מכשירים המחוברים באמצעות Wi-Fi או רשתות סלולריות. הוא נמצא בשימוש נרחב ברשתות ארגוניות, רשתות ממשלתיות ורשתות ביתיות. פרוטוקול WPA2 פותח על ידי Wi-Fi Alliance (ארגון בתעשייה).

בניית אתר במערכת וורדפרס

וורדפרס היא מערכת CMS פופולרית שקיימת כבר די הרבה זמן. זוהי פלטפורמה פופולרית מאוד לפרסום בלוגים ואתרי אינטרנט, קבלו מידע מקצועי באתר https://bewiser.co.il. אתרי וורדפרס משמשים לעתים קרובות כמאגר של תוכן, בין אם זה פוסטים בבלוג או סרטונים. אבטחת אתרי וורדפרס תלויה באמצעי האבטחה שננקטו על ידי בעל האתר ומנהלו. כדי להגן על האתר מפני התקפות, מנהל מערכת חייב לוודא שהדברים הבאים קיימים: לוורדפרס תורמים המשתמשים דרך אתר WordPress.org. תורמים עשויים לבחור לערוך את הקוד שלהם או להוסיף כמות מסוימת של קוד מותאם אישית שמסיר חלק מהתקורה הניהולית ונותן לכל תורם חופש רב יותר בפיתוח תכונות חדשות. גישה זו מספקת תמריץ לתורמים כמו גם דרך למנהלי מערכת לוודא שהתרומות יישארו בגבולות של וורדפרס, יגדילו את הפופולריות שלה, או אפילו השתלטו על וורדפרס במידת הצורך. מערכת התרומה התבססה במקור על רישיונות קוד פתוח כגון MIT, BSD ו-GPL, אך מאוחר יותר שונתה לרכישת רישיונות נוספים תחת Creative Commons (CC) 2.

לסיכום; וורדפרס היא אחת מפלטפורמות ה-CMS הפופולריות ביותר וקיימת כבר זמן רב. הוא נמצא בשימוש על ידי מיליוני אתרים. אתרי וורדפרס מתעדכנים בדרך כלל בפרקי זמן קבועים והם מאובטחים ביותר. עם זאת, דווחו כמה בעיות אבטחה בתקופה האחרונה, שהובילו להתקפות שונות על אתרי וורדפרס. לכן חשוב לשכור את שירותיה של חברה מקצועית שתשפר את האבטחה על אתר הוורדפרס שלכם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קורס יוניטי לילדים – מה לומדים במסגרת הקורס?
קורס Unity לילדים הוא סדרה של מדריכים ושיעורים המלמדים את היסודות של Unity. הוא משמש בדרך כלל למתחילים או...
קרא עוד »
יול 04, 2022
מה ניתן לעשות כיום עם הדפסה תלת מימדית?
הדפסה תלת מימדית היא תהליך של יצירת אובייקט תלת מימדי מוצק מעיצוב דיגיטלי. ניתן להשתמש במדפסות תלת...
קרא עוד »
אוק 21, 2022
מערכת בילינג – איך היא עובדת ולמה היא Must לכל בית עסק?
אין שום ספק כי מערכת בילינג נחשבת לפריט חובה עבור כל סוג של בית עסק, מאחר והיום כבר לא ניתן להסתדר...
קרא עוד »
יונ 20, 2021