יתרונות וחסרונות של הביטקוין

יתרונות וחסרונות של הביטקוין

הביטקוין הוא המטבע הדיגיטלי המוכר והנפוץ ביותר בשימוש כיום. הסיבה העיקרית שהביטקוין הוא המטבע השולט הינה שהביטקוין היה החלוץ שפרץ את תודעת הקהל הרחב והביא את הידיעה על המטבעות הדיגיטליים לציבור הרחב. כיום, כפי שתראו באתר ביטס אוף גולד ישנם כבר עסקים קונבנציונליים רבים המקבלים את הביטקוין כתשלום לכל דבר ורוב בורסות המטבעות הדיגיטליים מאפשרות קניה ומכירה של מטבע זה.

יתרונות וחסרונות של הביטקוין

לביטקוין יתרונות וחסרונות רבים. כמטבע דיגיטלי עצמאי ניתן למצוא בין היתרונות את העובדה שהינו המטבע שנמצא שימוש הנרחב ביותר ושערכו גבוה. בין החסרונות נמצא שהעמלות בעת העברת כספים הינן גבוהות ושתהליך העברת הכספים אורך זמן רב יותר מטבעות חדשים. כאשר מסתכלים על הביטקוין כסמל של המטבעות הדיגיטליים ניתן לבחון יתרונות וחסרונות אחרים, כמה מהם אציג בפניכם במאמר.

יתרונות הביטקוין

הביטקוין מאפשר העברת תשלומים מבלי להמיר כסף. בעת מעבר ממדינה למדינה, החזקה במטבע הביטקוין יכולה לחסוך לכם כסף ובמיוחד לאור המגמה ההולכת ועולה של עסקים שמקבלים ביטקוין כאמצעי תשלום תקין. מעבר לכך, הביטקוין מאפשר העברה של כסף במהירות רבה לכל מקום בעולם וגם זאת מבלי להיתקל בשערי המרה משום שערכו של הביטקוין אחיד. יתרון נוסף של הביטקוין הינו העובדה שהניב רווחים יפים בעבור משקיעים רבים ועדיין משקיעים רבים ממשיכים להחזיק בו ולעשות רווחים. מגמת השימוש במטבעות דיגיטליים הולכת ועולה וככל שהמודעות עולה כך עסקים נוספים מוכנים לקבלו בתור תשלום לצורך השקעה מה שמגביר את ערכו.

האם ידעתם שלמטבע הביטקוין קיימים כספומטים וחלפני כספים? באתר חברת ביטס אוף גולד בע"מ תוכלו לראות את רשימת הכספומטים של מטבע הביטקוין בישראל.

חסרונות הביטקוין

אחד מיתרונות הביטקוין הינו אחד מחסרונותיו הגדולים. הביטקוין מאפשר להעביר כסף בצורה אנונימית וזהו יתרון בעבור אנשים אשר מבקשים להשאיר חלק מהפעילות הפיננסית שלהם חסויה אך זה נותן פתח לעבריינים כדוגמת האקרים לסחוט בצורה אנונימית אנשים ברשת ולבקש כופר מבלי שיהיה ניתן לעלות על עקבותיהם. חסרון נוסף של הביטקוין הינו החשש שמא ערכו ירד. משום שערכו של הביטקוין נקבע לגמרי על ידי השוק החופשי ואיננו נמצא בבעלות של גוף כמו בנק או מדינה, במידה והביקוש לביטקוין ירד בצורה משמעותית יהיה קשה למכור אותו לצורך החזר ההשקעה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך מכירות באינטרנט מגדילות את העסק?
אם אתם מרגישים שהעסק שלכם תקוע, ברור שתרצו לעשות משהו בנידון. אין ויכוח על כך שהקורונה השתלטה על...
קרא עוד »
מרץ 24, 2021
סרטוני תדמית
סרטוני תדמית הם דרך יעילה להגביר את המודעות למותג וליצירת מודעות למוצרים ולשירותים של חברה. הם...
קרא עוד »
אוק 30, 2022
אתר תדמית לעסקים
אתר התדמית העסקי הוא פלטפורמה ייחודית שבה עסקים יכולים להציג את המותג והמוצר שלהם בצורה מושכת. זה...
קרא עוד »
יול 02, 2022