עיצוב אתרים

עיצוב אתרים

בכל יום קמים אלפי אתרים בעולם שרוצים להתחרות בין מיליונים אחרים שכבר קיימים. עיצוב אתרים הוא זרז מעולה לגרום למנועי החיפוש להראות תחילה את האתר שלכם. טוב, יש עוד מה לעשות כדי שזה יקרה אך זו כבר התחלה טובה.

עיצוב אתרים 

עיצוב אתרים מתייחס לעיצוב אתרים המוצגים באינטרנט. זה בדרך כלל מתייחס להיבטים של חוויית המשתמש בפיתוח אתרים ולא בפיתוח תוכנה. בעבר התמקדו בעיצוב אתרים לדפדפני שולחן עבודה; עם זאת, מאז אמצע שנות העשרים, העיצוב של דפדפני הסלולר והטאבלט נעשה חשוב יותר ויותר.

מה עושה מעצב אתרים? 

מעצב אתרים עובד על המראה, הפריסה של העמודים באתר ובמקרים מסוימים, גם על תוכן האתר. מראה, למשל, מתייחס לצבעים, לגופן ולתמונות המשמשות באתר. פריסה מתייחסת לאופן בו מידע מובנה ומסווג. 

עיצוב אתרים טוב הוא קל לשימוש, אסתטי ומתאים לקבוצת המשתמשים והמותג של האתר. דפי אינטרנט רבים מתוכננים תוך התמקדות בפשטות, כך שלא מופיע מידע ופונקציונליות זרים העלולים להסיח את הדעת או לבלבל את המשתמשים. 

מיהו מעצב אתרים טוב? 

מאבן היסוד של תפוקתו של מעצב אתרים, הוא שהאתר זוכה ומעודד את האמון של קהל היעד, במיוחד כשהקהל מגיב בכניסות תכופות לאתר. הסרת נקודות בעייתיות רבות בעיצוב האתר ובמראה שלו, היא שיקול קריטי שמעצב אתרים לוקח ומתקן, קראו עוד על התפקיד באתר Web3D.

שיטות לעיצוב 

שתי השיטות הנפוצות ביותר לעיצוב אתרי אינטרנט שפועל היטב במחשב נייח או נייד הם מגיבים ואדפטיבית עיצוב. בעיצוב רספונסיבי, תוכן נע באופן דינמי בהתאם לגודל המסך; בעיצוב אדפטיבי, תוכן האתר קבוע בגדלי פריסה התואמים לגדלי מסך נפוצים. שמירה על פריסה עקבית ככל האפשר, הינה מכרעת לשמירה על אמון ומעורבות המשתמשים.

עלות עיצוב אתר 

בא נאמר כבר על ההתחלה שאין באמת אחידות בין המחירים. זה גם מובן שהרי לכל אתר יש את ההעדפות שלו ואת התוכנות שאותן הוא רוצה "להלביש" על האתר שלו. המחיר כמובן משתנה בין עיצוב לעיצוב ובין לקוח שדורש דברים מסוימים לזה שרוצה רק שינויים מינוריים באתר.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
אוהד סגל

אוהד סגל

אוהד איש מחשבים ואוהב את עולם הטיכנולגיה, כנסו על העולם שלו ותהנו...

אולי גם יענין אותך...

כתוב/כתבי תגובה